Gdynia Męskie Granie 2018


Galeria


Scena Główna

RALPH KAMINSKI

RALPH KAMINSKI

Wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Tworzy autorską muzykę, nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. W wypadku tego artysty, określenie „idzie jak burza” należałoby zastąpić stwierdzeniem „idzie jak morze”. Od momentu wydania w 2016 roku debiutanckiego albumu „m o r z e” kariera RALPHA rośnie wprost proporcjonalnie do miesięcy dzielących słuchaczy od premiery płyty. Im dalej, tym większa popularność. Znajdujące się na płycie utwory to spójny, bardzo osobisty materiał, stworzony w całości przez artystę. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi.

Tribute to Lech Janerka

Tribute to Lech Janerka

Wspólny projekt A_GIM-a (Oszibarack, Nervy, Blooma) oraz Wojtka Urbańskiego (Rysy) to swoisty hołd złożony jednej z najbarwniejszych postaci polskiej muzyki alternatywnej. Producenci, na co dzień poruszający się w klubowych brzmieniach, podejmą próbę transkrypcji twórczości Lecha Janerki na współczesny język technologii. Specjalnie przygotowany na Męskie Granie repertuar obejmie zarówno solowe utwory wokalisty, jak też kompozycje stworzone wraz z grupą Klaus Mitffoch.

Lech Janerka

Lech Janerka

Muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów. Na polskiej scenie rockowej pojawił się pod koniec lat 70. zakładając zespół Klaus Mitffoch, z którym nagrał legendarną płytę o tym samym tytule. Po odejściu z zespołu kontynuował działalności solową wydając 12 albumów. Artysta pozostaje jedną z najbardziej szanowanych postaci w polskiej branży muzycznej, a na każdą jego płytę z niecierpliwością wyczekuje grono wiernych odbiorców.

Kortez

Kortez

Pochodzący z Iwonicza ewenement na polskiej scenie. W 2015 roku zadebiutował piosenką “Zostań”. Błyskawicznie zyskał rozgłos i sympatię zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Obdarzony głębokim i lekko szorstkim głosem, śpiewa nieprzekombinowane piosenki o miłości i jej braku. Małomówny o ciepłym i przenikliwym spojrzeniu bardzo szybko stał się ponadpokoleniowym głosem w naszym kraju.

ØRGANEK

ØRGANEK

Formacja ØRGANEK powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako power trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze w tym samym roku grupa wydała swój debiutancki album – „Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce, zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W październiku 2016 roku ukazał się drugi album grupy – „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu, a z drugiej – niezaprzeczalny krok naprzód. Na płycie zespół po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej, dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W 2017 roku zespół ØRGANEK otrzymał Fryderyka w kategorii „Album Roku Rock” za płytę „Czarna Madonna” oraz w kategorii „Utwór Roku” za piosenkę „Mississippi w Ogniu”.

NOSOWSKA

NOSOWSKA

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko HEY ma wolne, NOSOWSKA solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Obecnie pracuje z Michałem FOX Królem nad swoim kolejnym solowym albumem. Część nowego materiału będzie można usłyszeć już na letnich koncertach NOSOWSKIEJ. Jej przedsmak można było już poczuć słuchając ostatniego nagrania artystki – „Ja pas!”.

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski

Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista i tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu swojej debiutanckiej płyty –„Pistolet” zniknął z pierwszego planu na scenie aż na 9 lat. W tym czasie szlifował warsztat i zdobywał doświadczenie, występując w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą „ZELIG”, która zebrała bardzo dobre recenzje i zapewniła mu liczne grono fanów. Ostatni autorski album Zalewskiego – „ZŁOTO” to kwintesencja filozofii, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Płyta przyniosła artyście 3 nominacje do Fryderyka 2017 i szybko pokryła się złotem. Najnowszym dziełem muzyka jest projekt „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym wspólnie z doskonałymi muzykami, w tym Pauliną i Natalią Przybysz, brawurowo interpretuje utwory legendarnego Czesława Niemena.

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.
Dowiedz się więcej.

Scena Ż

Leski

Leski

Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz. Debiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku i od tego czasu kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut”, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. 8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album o kontrowersyjnym tytule MIŁOŚĆ. STRONA B, który zrywa z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i sygnalizuje, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięga po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty. Leski bawi się wprawdzie sound designem, ale podskórnie można wyczuć neo-hippisowską aurę, która unosi się nad jego nowym wydawnictwem.

New People

New People

Grupę tworzy siedem osób połączonych miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. W skład zespołu wchodzą muzycy znani m.in. z The Car IsOnFire, MagnificentMuttley, CrabInvasion, Drekoty, AlaZaStary, EricShovesThem In His Pocket. 2018 rok przyniósł pierwszy album zespołu. Debiut New People jest jak koktajl truskawkowy, tylko że zamiast truskawek jest amerykański soft-rock z lat 70-tych oraz muzyka disco z przełomu lat 70- tych i 80-tych. Dziesięć dojrzałych piosenek przesiąkniętych jest rozgrzewającym bujaniem i kolorowymi harmoniami wokalnymi. Wszystkie utwory układają się w mini-historię o rozstaniu, samotności i pozytywnym wychodzeniu z życiowych zakrętów. Są jednocześnie wcieleniem idei muzyki otwartej, inkluzywnej, angażującej i przepełnionej tanecznym drajwem.

SONAR

SONAR

W skład zespołu SONAR wchodzą wokalistka Lena Osińska, odpowiadający za muzykę Łukasz Stachurko, grający na instrumentach perkusyjnych Rafał Dutkiewicz oraz klawiszowiec Artur Bogusławski. Półtora roku po debiutanckich „Pętlach” SONAR wraca z 11 premierowymi utworami na płycie „Torino”. Na krążku usłyszeć można nie tylko Lenę po raz pierwszy śpiewającą po angielsku, ale także gości, w tym m.in. HOLAKA i Milesa Bonny’ego. Nowy album ukazuje bardziej taneczne i klubowe oblicze zespołu.

Jarecki

Jarecki

Raper, wokalista i członek zespołu muzycznego Kultórwa. Na swoim koncie ma również dwa albumy z DJ BRK – „Mucha nie siada” wydany w roku 2010 oraz „Punkt widzenia” wydany w roku 2014. W ubiegłym roku ukazał się najnowszy solowy album Jareckiego – „Za wysoko”. Sam artysta twierdzi, że to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadaje całości energii i świeżości, tak pożądanej na polskim rynku. Producentem albumu jest DJ BRK, a całość została zrealizowana w opolskim Kurnik Studio, które Jarecki założył wraz z DJ BRK.

KRÓL

KRÓL

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Jego znakiem rozpoznawczym stała się oszczędna forma bardzo krótkich piosenek, w których ważną rolę gra pojedyncze słowo, skojarzenie, przenośnia, każda fraza, dźwięk i pauza. Jego najnowszy album – „Przewijanie na podglądzie” to dziewięć numerów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz niekiedy perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne, a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy.

LĘK

LĘK

Nowy zespół Tomasza „Mioda” Mioduszewskiego, współtwórcy Jamala oraz Kuby Galińskiego, muzyka i producenta znanego m.in. ze współpracy z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz i Kortezem. Piosenki, które znajdą się na pierwszej płycie muzyków to wymagający pop, zagrany z nerwem i niemal rockowym pazurem. Ich utwory mają bardzo różną energię, również tę duchową, a spajają je ciekawe aranżacje i charakterystyczny śpiew Mioda, opowiadającego historie, w których wielu bez trudu się odnajdzie.


Zobacz również

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu zbierania informacji, które pomagają nam usprawnić obsługę witryny, dostosować nasze reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi.

Zgadzając się, akceptujesz zasady dot. prywatności i plików cookies obowiązujące w niniejszej witrynie internetowej. Ustawienia cookies (w tym ich blokadę) możesz zmieniać w ustawieniach Twojej przeglądarki w każdej chwili. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o polityką prywatności i plików cookies.